Przejdź do treści strony

Nauka za granicą | Studia bez tajemnic

Dlaczego istnieje strona NaukaZaGranica.pl?

Kiedy składałem po raz pierwszy podania na studia w Anglii w 2003 roku zdobycie jakichkolwiek informacji na temat tego procesu było praktycznie niemożliwe. Znikoma liczba Polaków studiowała za granicą przez co dotarcie do nich było bardzo utrudnione. Dopiero po wejściu do Unii Europejskiej w 2004 uczelnie poza granicami Polski stały się realną alternatywą dla polskich szkół wyższych, tym niemniej jeszcze do tej pory wiele osób nie zdaje sobie sprawy z takich możliwości. Strona NaukaZaGranica.pl ma na celu dostarczenie tych informacji z pierwszej ręki do osób zainteresowanych podjęciem studiów za granicą. Chciałbym, aby wiedza zgromadzona w tym miejscu pomogła rozwiać wiele mitów (szczególnie na temat wymagań finansowych) i wątpliwości, wciąż obecnych gdy Polscy licealiści i studenci myślą o kontynuowaniu nauki za granicą. Podsumowując, chciałbym aby ta strona pokazała, że studia na Harvardzie, Oxfordzie, Cambridge i tysiącach innych uczelniach w Wielkiej Brytanii i Stanach Zjednoczonych są w zasięgu ręki większości młodych osób w Polsce. Mam nadzieję, że informacje zamieszczone tutaj zmotywują i pomogą w złożeniu aplikacji i podjęciu studiów na najlepszych uniwersytetach za granicą.

Jeśli chcesz mi pomóc w osiągnięciu tych celów, to z niecierpliwością czekam na emaila od Ciebie. Istnieje duży zakres form współpracy jaki możemy nawiązać:

  • Jeśli kiedyś studiowałaś/eś za granicą i chcesz się podzielić radami lub spostrzeżeniami to chętnie zamieszczę Twój tekst na stronie.
  • Jeśli chcesz napisać artykuł do prasy na temat studiów za granicą to z radością posłużę informacjami lub radą, a także będę w stanie skontaktować Cię z obecnymi studentami na interesującej Cię uczelni.
  • Jeśli chcesz pomóc obecnym licealistom i studentom w dokonaniu poprawnego wyboru uczelni lub pomóc im w aplikacji to możesz zostać moderatorem na forum.
  • Możesz także pomóc w promocji strony NaukaZaGranica.pl zamieszczając linka na swojej stronie, blogu albo forum internetowym, a także informując o niej kolegów i koleżanki.

Jeśli chcesz porozmawiać o współpracy na jeden z powyższych sposobów albo masz jakiś inny pomysł, to proszę skontaktuj się ze mną:

NaukaZaGranica@gmail.com

Wróć na górę strony