Przejdź do treści strony

Nauka za granicą | Studia bez tajemnic

O autorze

O autorze

Nazywam się Andrzej Nowojewski i wszystkie informacje, którymi się dzielę na stronie naukazagranica.pl pochodzą z mojego doświadczenia lub z rozmów z moimi znajomymi, którzy także studiowali za granicą.

W latach 2004-2007 byłem studentem fizyki na Uniwersytecie Oksfordzkim w Mansfield College (Anglia). W 2007 uzyskałem stopień licencjata (Bachelor of Arts) i przeniosłem się na czwarty rok matematyki na Uniwersytecie w Cambridge (w Trinity College, Anglia). Dokładniej mój kierunek nazywał się Certificate of Advanced Study in Mathematics (wewnętrznie znany jako Part III of Mathematical Tripos). Po uzyskaniu stopnia magisterskiego (Master of Advanced Study) w 2008 roku przeniosłem się do Uniwersytetu Harvarda (stan Massachusetts, USA) na studia doktoranckie. Moje badania koncentrują się na dwóch dziedzinach:

  • Modelowanie regulacji genów za pośrednictwem małych RNA (sRNA, microRNA)
  • Opis teoretyczny zjawiska magnetooporności w pewnej klasie organicznych metali dwuwymiarowych.

Jeśli chcesz zadać mi pytanie na temat studiów za granicą, proszę abyś skorzystał/a z forum: Nauka za granicą - forum. Jeżli chcesz dowiedzieć się więcej na temat strony lub możliwości współpracy to kliknij tutaj: współpraca.

Wróć na górę strony